Stalo se vám, že váš desinfekční přípravek nefunguje v bazénové vodě tak, jak má? Na vině může být hned několik faktorů. Možná se jen stalo, že jste spletli jeho dávkování vzhledem k objemu vody v nádrži. Možná při jeho použití děláte někde chybu, například nedochází k rovnoměrnému rozptýlení přípravku v nádrži. Možná je problém v tom, že koncentrace aktivního oxidačního činidla je nízká a je tedy potřeba ji skokově zvýšit – to zjistíte především použitím testeru koncentrace aktivní látky, který byste měli pravidelně používat.
A chyba může být dokonce ještě i někde jinde. Třeba v tom, že voda ve vaší nádrži nemá vhodné pH. To se může stát velice snadno, takže i hodnotu vodíkových iontů v nádrži je nezbytné pravidelně monitorovat s pomocí testeru pH. Optimální hodnota pH v nádrži by měla spadat do rozmezí 6,8 až 7,5. Pokud se náhodou tato hodnota významně vychyluje na jednu stranu anebo její výrazné vychýlení hrozí, je na místě použít speciální přípravek na úpravu pH, ať už se jedná o pH plus či pH mínus.
Zvláště k vychýlení pH směrem k vyšším hodnotám dochází velice často v případě, kdy máte k bazénu připojenu salinizační jednotku, v případě, že se vám v nádrži přemnožily řasy, anebo pokud nádrž plníte podzemní vodou. V takové situaci vám přijde více než vhod přípravek na úpravu pH bazénové vody směrem k nižším hodnotám pod obchodním názvem „pH mínus“
https://www.chlorito.cz/ph-minus.
Tento přípravek je možné zakoupit jak v tekuté, tak v granulované podobě, a to v různých velikostech balení. Neváhejte ho proto použít vždy, když dojde k vychýlení hodnot koncentrace vodíkových iontů v nádrži. Příliš vysoké či příliš nízké pH způsobí, že chemické přípravky, které k údržbě vody využíváte, nemohou fungovat tak, jak výrobce deklaruje a nesplní tak svou funkci, což může vést k rychlému růstu a množení nižších organismů.