Prodeji trampolín se daří mimo jiné i díky propagační kampani o zdravotních pozitivech této činnosti, které vyzdvihují zejména ti, co již trampolínu mají, a vyzkoušeli si ji na vlastní kůži. Je to skutečně bezpečný sport, máte-li náčiní certifikované a patřičně zabezpečené bezpečnostními prvky, zejména sítí proti pádu na zem a krycí vrstvou z PVC, které pokrývá obvodové pružiny.
To však k bezpečnému sportování nestačí. Musíte dodržovat bezpečnostní zásady, aby nebezpečí úrazu bylo eliminováno až téměř na nulu.
Čím více lidí na odrazové ploše, tím vetší „vodvaz“ – tímto heslem se řídí ti, co touží po neobvyklém dobrodružství, které jinde nezažijete. Takové akce však mohou končit na nemocničním lůžku, srážka při skákání totiž nemusí dopadnout dobře. Pokud nechcete zažít otřes mozku, a možná i s trvalými následky, pak skákejte výhradně sami a nikoho jiného k sobě nepouštějte.
Věci po kapsách – mobily, kapesní nože, sponky, korálky, tužky, mince, doklady, hračky – to vše z kapes nekompromisně vyndat. Vhodné je sundat i řetízky, prsteny a náramky, které se mohou při skákání uvolnit.
Upnutý oděv – pobavila-li vás kdysi filmová groteska, kde klauni skáčou na trampolínách a padají jim při tom kalhoty, nemusíte tuto filmovou scénu napodobovat. Může to skončit pádem do ochranné sítě, ale také třeba vymknutým kotníkem. A co se týče obuvi, tam platí jasné pravidlo – když už boty, tak velmi pružné a poddajné, ale hlavně neklouzavé. To samé se vztahuje na ponožky, raději se vyzujte a odrážejte se bosými chodidly, s nimiž udržíte při skákání potřebnou stabilitu.
Svačina a žvýkačky – jídlo by se mělo sníst v poklidu a v sedě, nejhůře bez pohybu jen vestoje. Na trampolínu žádné pokrmy nepatří, mohlo by vám snadno zaskočit a váš sportovní den by mohl skončit tragicky. Totéž se vztahuje na žvýkací gumu, s tou se při skákání rozlučte.