Chemické přípravky
Pokud se rádi a často koupete, tak se Vám může vyplatit pořídit si vlastní bazén třeba na zahradu. Budeme ho mít jenom pro sebe a je nám k dispozici kdykoliv chceme, takže nemusíme nikam složitě cestovat na koupaliště. Navíc si kdykoliv můžeme skočit domů pro co budeme potřebovat. Ovšem ještě před pořízením bazénu musíte pamatovat na to, že to není pouze o radování se.
Voda v bazénu totiž vyžaduje řádnou péči, aby se nezačala kazit, protože by to mohlo dojít až do fáze, kdy už bychom se v ní nemohli koupat. Ze všeho nejdříve bychom si měli koupit tester na pH vody, protože nevodné hodnoty můžou negativně působit na naši kůži či kovové části bazénu. Pokud bude hodnota mimo normál, což je takových 7,2, tak musíme použít přípravek na snížení či zvýšení. Kromě pH musíme následně bojovat proti zeleným organismům, které se můžou ve vodě tvořit velmi rychle, takže je potřeba zbytečně neotálet.
Chlórové přípravky
V podstatě si je můžeme rozdělit na dvě konkrétní skupiny. Do té první řadíme chlór, který se rychle uvolňuje a působí nárazově. Je tedy ideální, když množství této látky potřebujeme do vody dostat okamžitě ve velkém množství. Hodí se to na začátku sezóny nebo třeba po nějaké bouři, kvůli které se do vody dostalo více nepořádku.
Ovšem není to věc určená pro dlouhodobé používání. K tomu je vhodná druhá skupina, protože se uvolňuje postupně a udržuje rozumné množství látky. Chlór můžeme zakoupit v běžném balení a dávkovat si ho sami podle objemu vody, přičemž nesmíme zapomínat na pravidelnost. Pohodlnější je dávkování pomocí bazénových tablet, k čemuž potřebujeme přikoupit ještě plovák. Výhodou této metody je postupné uvolňování a pohodlnější dávkování. Je tedy zcela na Vás, jakou cestou se vydáte. I při zajetém používání chlóru je vhodné kontrolovat pH, protože když je špatné, tak účinnost chemie se snižuje.